Obrovské úspěchy opočenských sportovních rybářů

Touto dobou nám začíná opravdové léto – tropické počasí, čas letních prázdnin, dovolených.  A pro sportovní rybáře mající v oblibě rybářské závody se „láme“ závodní sezóna. Lze říct, že je nyní ve své polovině. S rybářskými závody se za poslední léta „roztrhl pytel“.  Od března do listopadu snad není víkend, kdy by někde nějaké závody nebyly. Není v silách nikoho účastnit se všech (finanční nákladnost, čas, rodina, zaměstnání…). Rybářské závody se v mnohém od běžného rybaření značně liší. O tichých bláznech zde nemůže být řeč, rybář neloví tehdy, když je na ryby to správné počasí, ale tehdy, kdy je termín závodů. Místo k lovu si většinou rybář nevybírá podle toho, které se mu líbí, ale místo k lovu si vylosuje. Loví se vždy ryby, které se dle bodování na konkrétních závodech lovit vyplatí a způsobem, který nemusí mít rybář oblíben, ale způsobem, který je v danou chvíli efektivní. A úspěch rybáře – závodníka – je jako puzzle – je složen z obrovského množství dílků. Konkurence je veliká a na takových běžných závodech je třeba 50 – 100 rybářů (kdo někdy navštívil zdejší závody – Zámecký pohár, tak ví…).

O to více nás těší úspěchy našich členů – rybářů z naší opočenské organizace Českého rybářského svazu. Před několika lety založený klub „Rybářské žebříčky.cz“ shromažďuje nejkompletnější databázi rybářských závodů v ČR (termíny, propozice, výsledky, fotografie a videa, diskuze) a vede rybářské žebříčky v mnoha kategoriích. Ke dni psaní tohoto příspěvku (10.6.2019) jsou opočenští rybáři v čele několika žebříčků.

V jednotlivcích v Královéhradeckém kraji se na prvním místě již dva měsíce drží náš dlouholetý člen výboru a hospodář Zdeněk Vašíček (ml.), na místě čtvrtém pak člen naší rybářské stráže Tomáš Hladík a na sedmém místě Olda Dvořák (krajský žebříček jednotlivců je „složen“ z 847 závodníků). V týmech je náš Poseidon fishing club Opočno v celostátním žebříčku týmů na místě prvním (z 11 registrovaných týmů). V celostátním žebříčku jednotlivců (kde je 4.611 závodníků) je Zdeněk Vašíček na krásném třetím místě, Tomáš Hladík na místě čtvrtém a Olda Dvořák na místě třiadvacátém.

Veliký úspěch opět slavili a naši nejmladší rybáři (mládež do 15-ti let) v čele se svých vedoucím Tomášem Růžičkou. Na krajském kole národní soutěže „Zlatá udice“, které se konalo v Košťálově od 30.5. do 2. 6. 2019, skončili mladí rybáři z našeho kroužku se stříbrnými medailemi na druhém místě ze všech družstev Východních Čech. A zlaté medaile jim letos opravdu unikly jen „o fous“.

Na závěr bych chtěl všem našim úspěšným rybářům poděkovat za vynikající reprezentaci naší organizace MO ČRS z.s. Opočno a popřát, aby v čele žebříčků zůstali až do samého konce (nejen) letošní sezóny rybářských závodů.

Zveřejněno 14.6.2019 v rubrice Závodní činnost našich členů