Zpráva z výlovů chovných potoků 2010

Výlovy pstruhových potoků

 

Tak se nám uzavřel další cyklus výlovů pstruhových potoků. A nebylo to letos vůbec jednoduché. Koncem března, kdy jsme s výlovy začínali na říčce Brtvě, nás trápilo chladné a deštivé počasí. Venku to vypadalo, že by jsi psa nevyhnal, ale na nás to neplatí.

Aby bylo vše připraveno na vysazení plůdků, musí se včas začít. V týdnu před prvním dubnovým víkendem dokonce napadlo někde až 15cm sněhu. I to nás nezastavilo v naší práci na slovu Hlineckého potoka.

Přidali se i drobné technické problémy s agregátem, které jsme vyřešili. Zbývalo  slovit ještě Osečnický a Ještětický potok. Zde už šlo vše celkem hladce, až na to, že je dosti znát přítomnost predátorů, kteří využívají naší potravní nabídky. Zvláště na Ještětickém potoce je znát vliv nedaleké kolonie volavek popelavých na osadě Podchlumí. Výnosy z tohoto potoka jsou v posledních letech poměrně nízké. Bylo by už na čase, aby si i ochranáři uvědomili, že zdejší volavky nejen že decimují stavy ryb, ale  i populace žab, slepýšů a ještěrek, které zde byly na některých místech docela hojné.

Po slovech nastoupili brigádníci a upravili jízky v toku. Ne všude se včas vše podařilo připravit pro vysazení plůdků a tak si bude muset příroda trochu pomoci sama.

Do chovných potoků jsme již plůdek pstruha obecného z líhně v Jilemnici vysadili. Tím se naše jarní práce uzavřely a budeme čekat, jestli v létě bude dost vody pro život v těchto chovných potocích. 

 

 

 
 

                                                                                                                      Pavel Marek

Fotogalerie slovu Hlineckého potoka 2010

Fotogalerie slovu Ještětického potoka 2010

Fotogalerie slovu Osečnického potoka 2010

A na závěr pár krásných fotografií z vysazování monté a kapříků

Zveřejněno 14.6.2010 v rubrice Zpráva o brigádách

» (0) komentářů

Napsat komentář

You must be logged in to post a comment.

Copyright © 2009, MO ČRS Opočno. Všechna práva vyhrazena.
Created by www.mr-webdesign.eu